Profesjonalny recepcjonista

- kreator doświadczeń Gości

i efektywny sprzedawca

2-dniowe szkolenie dla pracowników recepcji, jakiego jeszcze nie było! Dwóch wyjątkowych prowadzących z wieloletnim doświadczeniem. Niekwestionowani eksperci - Karol Weber, enjoyyourstay.pl oraz Kamil Maroszek, szkoleniowiec i aktywny hotelarz - przygotowali jedyny w swoim rodzaju autorski program. IGHP zaprasza na NOWY cykl branżowych szkoleń pt. „Profesjonalny recepcjonista - kreator doświadczeń Gości i efektywny sprzedawca”.

 • Białystok - Profesjonalny recepcjonista
  Silver
  05 lis 2020, 09:00 – 06 lis 2020, 17:00
  Silver, Mikołaja Kopernika 97, 15-396 Białystok, Polska
  2-dniowe szkolenie dla pracowników recepcji, jakiego jeszcze nie było! Dwóch wyjątkowych prowadzących z wieloletnim doświadczeniem. Niekwestionowani eksperci - Karol Weber, enjoyyourstay.pl oraz Kamil Maroszek, szkoleniowiec i aktywny hotelarz - przygotowali jedyny w swoim rodzaju autorski program.
 • Olsztyn - Profesjonalny recepcjonista
  Hotel HP Park Olsztyn
  04 lis 2020, 09:00 – 05 lis 2020, 17:00
  Hotel HP Park Olsztyn, Aleja Warszawska 119, 10-701 Olsztyn, Polska
  2-dniowe szkolenie dla pracowników recepcji, jakiego jeszcze nie było! Dwóch wyjątkowych prowadzących z wieloletnim doświadczeniem. Niekwestionowani eksperci - Karol Weber, enjoyyourstay.pl oraz Kamil Maroszek, szkoleniowiec i aktywny hotelarz - przygotowali jedyny w swoim rodzaju autorski program.

Uśmiech, empatia i opanowanie to nie wszystko. Będąc „twarzą” hotelu, zawsze na pierwszej linii frontu, profesjonalny recepcjonista powinien mieć również wiedzę z wielu obszarów, w tym w zakresie nawiązywania relacji, budowania doświadczenia Gości, świadczenia usługi na najwyższym poziomie, nienagannych manier czy efektywnej sprzedaży dodatkowych usług w hotelu.

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?

To pierwsze na rynku tak obszerne szkolenie dotyczące pracy profesjonalnej recepcji, prowadzone przez dwie znane osobowości hotelarskie: Karola Webera i Kamila Maroszka. Dwudniowe spotkanie będzie naszpikowane praktyczną wiedzą i sprawdzonymi w najlepszych hotelach wskazówkami dotyczącymi obsługi Gości w recepcji.

 

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak powinna funkcjonować nowoczesna, profesjonalna i sprawna recepcja oraz jak nawiązać relację w Gościem, by spełnić jego oczekiwania i kreować pozytywne doświadczenia. Poznają też klucz do sukcesu zwiększenia sprzedaży w recepcji - od pierwszej rozmowy telefonicznej do bezpośredniego spotkania z Gościem.

Dla kogo:

- dla pracowników recepcji

- dla kierowników zmian (supervisorzy)
- dla kierowników recepcji

Zakres szkolenia:

W trakcie 1. dnia szkolenia zostaną omówione zagadnienia dotyczące:

- idei współczesnego hotelarstwa i nowych trendów w branży hotelarskiej,

- elementów, które czynią obsługę wyjątkową,

- współdziałania na rzecz lepszej obsługi Gości – pracy zespołowej i komunikacji,

- potrzeb i oczekiwań Gości,

- ścieżki doświadczeń Gości przez poszczególne etapy obsługi,

- standardów kontaktu bezpośredniego z Gośćmi,

- tzw. trudny Gość, czyli sztuka komunikacji interpersonalnej

- prawidłowych reakcji na zażalenia Gości wygłaszane bezpośrednio i w Internecie.

 

W trakcie 2. dnia szkolenia porozmawiamy o takich tematach, jak:

- wizerunek i świadomość obiektu w oczach potencjalnego Gościa

- zasady prowadzenia prosprzedażowej korespondencji mailowej oraz rozmów telefonicznych jako najlepszych narzędzi sprzedażowych

- frazy wskazane i niepożądane w procesie sprzedaży

- profilowanie Gościa, budowanie komunikatu na podstawie zdobytej wiedzy na jego temat

- pozyskiwanie nowych Gości poprzez umiejętne procedowanie spływających zapytań

- rozwijanie kanału Direct, wykorzystanie dostępnych narzędzi

- crosselling i upselling, czyli generowanie popytu na usługi dodatkowe oraz rozszerzanie zakresu zakupionych już usług

- elementy RODO, jak chronić dane Gości

Nasi trenerzy:

Karol Weber - Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Z branżą hotelarską związany od blisko 20 lat. Zdobywał wiedzę i doświadczenie na stanowiskach liniowych i kierowniczych w Dywizji Pokoi (Front Office, Guest Relations, Club Lounge, Housekeeping), w hotelach międzynarodowych marek – Four Seasons, InterContinental, Radisson Blu. Propagator kultury organizacyjnej opartej na rozwijaniu kapitału ludzkiego, dbałości o najwyższą jakość świadczonych usług oraz zasadzie „jeden zespół – wspólny cel”. Swoją wiedzą i pasją dzieli się z innymi, którym również zależy na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa. Specjalista hoteli butikowych i luksusowych. Doradza inwestorom przy tworzeniu koncepcji hoteli, pomaga w ich otwarciach, kontroluje jakość obsługi i szkoli personel. Pasjonat podróżowania. Autor bloga enjoyyourstay.pl, gdzie jako inspektor hotelowy recenzuje i rekomenduje hotele, opisuje trendy w hotelarstwie.

 

Kamil Maroszek - Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz rekomendowane przez IGHP studia podyplomowe „Menedżer Hotelu” w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Aktywny hotelarz z 15-letnim doświadczeniem w hotelarstwie, przez cały ten czas związany z hotelową recepcją. Pracę w hotelu rozpoczynał na rynku krakowskim, by przez Bielsko-Białą oraz Oświęcim trafić do beskidzkiej Wisły. Codzienna praca w hotelu pozwala mu na weryfikację taktyk i działań sprzedażowych w praktyce. W ramach marki SzkoleniaRecepcji.pl szkoli personel recepcji obiektów hotelowych w centralnej i południowej Polsce - od schronisk młodzieżowych, przez zajazdy i pałace, aż po niezależne hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe. Pasjonat obsługi Gościa hotelowego, propagator rozpoczynania słowa "Gość" wielką literą, autor licznych artykułów dotyczących obsługi Gości oraz marketingu recepcyjnego w pismach branżowych – m.in. w "Hotelarzu".

Koszt szkolenia:

Dla członków IGHP NIŻSZA CENA! Koszt udziału w szkoleniu wynosi 899 zł netto.

 

Podmioty niezrzeszone w IGHP – cena 1099 zł netto.

Zapisy:

Na szkolenia można zapisać się online, pisząc do biura IGHP na adres ighp@ighp.pl lub dzwoniąc pod nr tel. +48 22 251 79 11, + 48 503 044 875.