top of page

Poznaj naszych trenerów

Prowadzący szkolenia IGHP to doświadczeni eksperci. Z pasją i wiedzą dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, pomagając innym zrozumieć i rozwijać się w branży hotelarskiej. W trakcie szkoleń, prowadzący angażują uczestników, prezentują studia przypadków oraz praktyczne ćwiczenia, co pozwala na praktyczne stosowanie zdobytej wiedzy. Są również otwarci na pytania i dyskusje, co tworzy przyjazną atmosferę, sprzyjającą wymianie doświadczeń i rozwojowi zawodowemu uczestników.

lesniak.JPG

Marcin Leśniak

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Politechniki Łódzkiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w gastronomii. Audytor zewnętrzny systemów zarządzania jakością (ISO serii 9001, HACCP) akredytowanych jednostek certyfikujących. Konsultant i trener z zakresu systemu bezpieczeństwa żywności HACCP. Doświadczenie we wdrażaniu i audytowaniu systemu HACCP zdobywał w wielu trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach. Współpracuje z wieloma firmami, takimi jak Sheraton, Radisson Blu, Marriott, Courtyard by Marriott, Double Tree by Hilton, Costa Polska, Hampton by Hilton. Przeprowadził ponadto szereg szkoleń dla takich firm jak: Sfinks Polska, Unity Line, Polska Żegluga Bałtycka, Ecolab, Nosalowy Dwór, Hotel Bukovina.

Anna Głąbińska.jpeg

Anna Głąbińska

Anna Głąbińska od 30 lat związana z sektorem usług hotelarskich i gastronomicznych. Jest ekspertem w zakresie zarządzania, procesów sprzedaży i marketingu, dystrybucji i recepcji. Ma doświadczenie w sprzedaży produktów luksusowych, ekonomicznych, w planowaniu, sprzedaży i realizacji strategii, budżetów, zespołów sprzedażowych, dystrybucji, promocji marek i programów motywacyjnych. Umiejętności zdobywała, pracując m.in. dla hoteli Marriott w Warszawie, JW Marriott w Dubaju i Delta Airlines. Zarządzała procesami sprzedaży i marketingu w warszawskim Hotelu Bristol (Marriott.com). Koordynowała procesy sprzedażowe dla sieci Le Meridien Hotels & Resorts na region Europy Północnej. Współtworzyła struktury sprzedażowe dla hotelu Le Meridien w Budapeszcie, a także sieci Hoteli DeSilva. Pomagała w zmianach strategii pod kątem rozwoju biznesu grupie Interferie, Stixx Bar&Grill, Belvedere Gourmet Group czy warszawskiemu Hotelowi Rialto (Nobu Hotels). Od 10 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą SzkoleniaHoteli.pl, która integruje zarówno szkolenia, jak i stałe wsparcie coachingowe dla hoteli z nastawieniem na rozwój biznesu, zdobywanie wiedzy pracowników, a także rozwój personalny. Od 5 lat współpracuje cyklicznie z IGHP w ramach autorskich szkoleń „Sprzedaż i marketing w Hotelarstwie” oraz „Sprzedaż efektywna”.

Kamil Maroszek (002).jpg

Kamil Maroszek

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz rekomendowane przez IGHP studia podyplomowe „Menedżer Hotelu” w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Aktywny hotelarz z 15-letnim doświadczeniem w hotelarstwie, przez cały ten czas związany z hotelową recepcją. Pracę w hotelu rozpoczynał na rynku krakowskim, by przez Bielsko-Białą oraz Oświęcim trafić do beskidzkiej Wisły. Codzienna praca w hotelu pozwala mu na weryfikację taktyk i działań sprzedażowych w praktyce. W ramach marki SzkoleniaRecepcji.pl szkoli personel recepcji obiektów hotelowych w centralnej i południowej Polsce - od schronisk młodzieżowych, przez zajazdy i pałace, aż po niezależne hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe. Pasjonat obsługi Gościa hotelowego, propagator rozpoczynania słowa "Gość" wielką literą, autor licznych artykułów dotyczących obsługi Gości oraz marketingu recepcyjnego w pismach branżowych – m.in. w "Hotelarzu".

karol.JPG

Karol Weber

Karol Weber to absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Z branżą hotelarską związany od blisko 20 lat. Zdobywał wiedzę i doświadczenie na stanowiskach liniowych i kierowniczych w Dywizji Pokoi (Front Office, Guest Relations, Club Lounge, Housekeeping), w hotelach międzynarodowych marek – Four Seasons, InterContinental, Radisson Blu. Propagator kultury organizacyjnej opartej na rozwijaniu kapitału ludzkiego, dbałości o najwyższą jakość świadczonych usług oraz zasady „jeden zespół – wspólny cel”. Swoją wiedzą i pasją dzieli się z innymi, którym również zależy na profesjonalizacji polskiego hotelarstwa. Specjalista hoteli butikowych i luksusowych. Doradza inwestorom przy tworzeniu koncepcji hoteli, pomaga w ich otwarciach, kontroluje jakość obsługi i szkoli personel. Pasjonat podróżowania. Autor bloga enjoyyourstay.pl, gdzie jako inspektor hotelowy recenzuje i rekomenduje hotele, opisuje trendy w hotelarstwie.

starzynska.PNG

Katarzyna Starzyńska

Rodowita warszawianka, od ponad 30 lat rozwija karierę w gastronomii. Absolwentka Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania z zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się m.in. szkoleniem i dydaktyką. Pracowała w warszawskim Hotelu Bristol, gdzie przeszła wszystkie szczeble rozwoju zawodowego - od pracy w kuchni hotelowej po pracę w charakterze kelnerki, kierownika, managera restauracji po zastępcę dyrektora ds. gastronomii. Po 15 latach zdecydowana na zmiany przejęła stanowisko Dyrektora restauracji Belvedere w Warszawie i związała się z Belvedere Gourmet Group. Restauracja Belvedere to miejsce premium dla najbardziej wymagających klientów. Catering Belvedere obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy i wydarzenia państwowe, również te z udziałem Prezydenta RP.

Od 2021 r. Katarzyna pełni stanowisko Dyrektora Sprzedaży ds. HoReCa w warszawskiej grupie Batida. Do jej obowiązków należy zarządzanie wszystkimi pionami sprzedaży HoReCa oraz realizacja strategii sprzedażowej Batidy.

Urszula.JPG

Urszula Kołtko

Socjolog, menadżer, konsultant, superwizor działań Human Relations. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła zawodowe programy doszkalające na L’Université des Sciences et Technologies de Lille Management du Comportement des Hommes - Train the Trainers, International Certificate of Management Trainer – Thames Valley University, London – Train the Trainers. Jest certyfikowana jako Master of Design Thinking oraz jako konsultantka Harrison Assessment Test.

Od ponad 20 lat prowadzi i nadzoruje projekty dotyczące zarządzania ludźmi, ich rozwoju i rekrutacji. W tym czasie, również jako dyrektor HR zrealizowała takie projekty jak procesy oceny pracowników dla sieci gastronomicznej, projekt budowania ścieżek kariery oraz sukcesji dla sieci luksusowych hoteli, procesy diagnozy potencjału kadry zarządzającej dla firm branży retail, hospitality i developerskiej, projekty rewizji i zmiany systemów premiowych w organizacji w firmie z branży HoReCa oraz retail. Specjalizuje się w tematyce zarządzaniem różnorodnych zespołów pracowniczych oraz ich motywacją. 

Kris Głąbiński.PNG

Kris Głąbiński

Kris Głąbiński tematyką Revenue Management zajmuje się w praktyce od 14 lat. Współzałożyciel firmy szkoleniowej www.SzkoleniaHoteli.pl oraz prezes spółki technologicznej, posiadającej jedyny Revenue Management System dla nie-revenue managerów www.Lybra.Tech.

Kris tworzył od podstaw Revenue Management, Revenue Development i dystrybucję w liniach lotniczych oraz hotelach sieciowych. Zdobywał doświadczenie zawodowe w takich firmach, jak British Airways, PLL LOT, Qatar Airways, AccorHotels, Yieldplanet, i-Rates, Roomito oraz Ratemetrics. 

kasia sciebura.JPG

Katarzyna Ściebura

Od blisko 20 lat związana z branżą hotelarską, magister turystyki i rekreacji Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Absolwentka Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju o profilu technik hotelarstwa. Pierwsze kroki w hotelarstwie stawiała na promach pasażerskich Unity Line. Swoją wiedzę i doświadczenie rozwijała w hotelach na terenie Polski oraz poza granicami kraju - na Cyprze i na Majorce, gdzie dogłębnie przyswoiła standardy i funkcjonowanie pracy w dziale służby pięter. Od 2014 r. związana z pięciogwiazdkowym Hotelem SPA Dr Irena Eris Polanica-Zdrój jako kierownik Służby Pięter, a w latach 2019-2022 pełniła tam funkcję zastępcy dyrektora hotelu. Była odpowiedzialna za bezpośredni kontakt z gościem oraz utrzymywanie wysokiego standardu jakości usług we wszystkich działach hotelowych. Koordynator praktyk uczniów technikum hotelarskiego. Jako współrealizator projektów unijnych nadzorowała kształcenie zawodowe młodzieży w Irlandii i w Szwecji, poznając strukturę organizacyjną hoteli tych państw. Jurorka wojewódzkich i regionalnych konkursów szkół hotelarskich. Współautorka skryptu do kształcenia zawodowego „Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie”.

W pracy priorytetem jej działań jest najwyższy standard oferowanych usług. Oprócz profesjonalizmu ceni sobie otwarte i empatyczne podejście zarówno do gości, jak i pracowników. Ceniona za bardzo dobrą organizację pracy oraz dopracowanie każdego szczegółu wpływającego na wizerunek hotelu. 

Związana z turystyką od dzieciństwa poprzez prowadzenie rodzinnego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie przekonała się, jak ważne jest indywidualne podejście do gościa. Kocha ludzi, podróże, góry i naturę. Jest fanką formuły 1. 

Piotr Gąstał.PNG

płk rez. Piotr Gąstał

Były dowódca JW GROM, prezes firmy Fights On Security. Służbę w Jednostce Wojskowej GROM rozpoczął w 1991 r. Zajmował szereg stanowisk w rozpoznaniu, wydziale operacyjnym i zespołach bojowych. Pełnił obowiązki m.in.: dowódcy sekcji, dowódcy grupy, zastępcy dowódcy Jednostki oraz w latach 2011-2016 dowódcy JW GROM. Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii, w Kosowie i Iraku, gdzie wykonywał operacje bojowe wspólnie z US NAVY SEALS i US ARMY SF). Ukończył wiele zagranicznych i krajowych kursów specjalistycznych, m.in.: Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych, Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg (USA), Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey (USA), Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau (Niemcy), Kurs Wywiad w Zwalczaniu Terroryzmu w Narodowym Uniwersytecie Wywiadu w Waszyngtonie (USA) oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie (USA).


Oprócz wyżej wymienionych kursów ukończył m.in. Studia Podyplomowe w Naval Postgraduate School w Monterey (USA) w 2008 roku o kierunku „Polityka i strategia zwalczania terroryzmu”. Ukończył studia politologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie swojej służby Piotr Gąstał uczestniczył w wielu ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Wielokrotnie doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu polskiemu prezydentowi, premierowi, ministrom obrony narodowej, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, komendantowi głównemu Policji. Wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.


Za swoje zaangażowanie w służbę, działalność społeczną i współpracę międzynarodową płk Gąstał został odznaczony wieloma medalami, w tym Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.

fronczak.JPG

Wojciech  Fronczak

Ekspert branży HORECA z ponad 30-letnim doświadczeniem, głównie w międzynarodowych sieciach hotelarskich i obiektach pięciogwiazdkowych. W latach 2017-2020 dyrektor generalny Hilton Garden Inn w Rzeszowie. Od roku 2021 współpracownik Consulting Plus Hospitality. W latach 2014-2015 członek Zespołu Ekspertów Hotelarstwa i Gastronomii przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie opracowującego projekt Sektorowej Ramy Kwalifikacji w Turystyce. Od 2016 do stycznia 2022 członek Rady ds. Kompetencji Sektora Turystyki, przewodniczący Zespołu Gastronomii, od 2018 do września 2021 dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, woj. podkarpackie. Uczestnik wielu szkoleń zawodowych organizowanych przez Management Centre Europe i Cornell University; Six Sigma Green Belt. Specjalizuje się w restrukturyzacji i optymalizacji operacji hotelowych i gastronomicznych oraz w planowaniu, przygotowaniu i otwarciach nowych obiektów. Buduje i rozwija zespoły operacyjne, tworzy procedury i monitoruje ich efektywność ze szczególnym uwzględnieniem zasad rachunkowości zarządczej USALI. Prowadzi audyty operacyjne, analizy efektywności, doradztwo branżowe i konsultacje dla inwestorów.

Agnieszka Maszner.JPG

Agnieszka Maszner-Paprocka

Ekonomistka z wykształcenia, ukończyłam między innymi studia podyplomowe na UE w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość. Na koncie mam również studia podyplomowe na kierunku psychologia w zarządzaniu organizacjami wraz z certyfikacją – certyfikat Franklin University oraz na kierunku zarządzenie nieruchomościami. Certyfikowany trener.  Posiadam 25-letnie doświadczenie w pionie finansowym, a od 2013 roku członek zarządu w spółce z o.o. Od 2012 roku związana zawodowo z hotelem Havet w Dźwirzynie, gdzie obecnie pełnię funkcję prezesa zarządu spółki, wcześniej główny księgowy i dyrektor finansowy. Dzięki pracy na rzecz hotelu doskonale zorientowana jestem na potrzeby branży pod względem potrzeb. Od grudnia 2018 zostałam powołana na  dyrektora regionalnego IGHP w woj. zachodniopomorskim. Funkcja ta pozwoliła mi jeszcze bardziej się zbliżyć do problemów z jakimi boryka się branża hotelarska. Czas pandemii spowodował, że cała branża otworzyła się na dialog, a ja dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu w finansach stałam  się wspierać wiele obiektów w zakresie uzyskiwania rządowego wparcia. Codzienne rozmowy z hotelarzami pozwoliły mi na wyciągniecie wniosków z zakresu potrzeb jakie ma branża w zakresie zarządzania wynikiem finansowy. Doradztwo, mentoring i szkolenia to moja pasja. Moją mocną stroną jest poszukiwanie rozwiązań w sytuacjach trudnych.

Borys Marushchak.jpg

Borys Marushchak

Borys przetarł sobie ścieżkę digitalowego eksperta poprzez działania na YouTube i Google (w tym również mediowe) do uniwersalnego żołnierza w ekosystemie Meta. Strategicznie układa i praktycznie wdraża ścieżki zakupowe oraz koncepcje lejków sprzedażowych dla swoich klientów.

 

Jako szkoleniowiec, na podstawie twardych danych z opracowanych przez siebie case study, uczy specjalistów dobrych praktyk podczas szkoleń otwartych
i dedykowanych.

 

Swoje doświadczenie zdobywał w agencjach digital, domach mediowych oraz po stronie klienta. Realizował projekty dla m.in. Tymbark, Disney, Warka, BMW, Spotify, IKEA, Lego, Hasbro, CCC, Philips. 

dorotoa.JPG

Dorota Woźniczka

Marketingowiec z  ponad 10-letnim doświadczeniem - zarówno po stronie klienta, jak również agencji. Z Tigers związana od 4 lat, wcześniej na stanowisku Senior Team Leader & Senior Social Media Specialist.

 

Specjalizuje się w tworzeniu efektywnej komunikacji i akcjach niestandardowych, które przekładają się na wzrost i rozwój biznesu. Od 2018 prowadzi szkolenia otwarte i treningi dedykowane oraz występuje na wielu branżowych wydarzeniach w roli eksperta. Wspiera zespół operacyjny oraz kluczowych klientów Tigers w rozwoju komunikacji marek. 

 

Szkoliła m.in.: TVN, PZU, KPMG, Bosh, Polskie Lasy Państwowe, White Star Estate, Ambasada Australii, Lancerto, WSPA, Dakea, Herbalife, Carrefour. 

paulina.JPG

Paulina Pirowska

Marketingowiec z  ponad 10-letnim doświadczeniem - zarówno po stronie klienta, jak również agencji. Z Tigers związana od 4 lat, wcześniej na stanowisku Senior Team Leader & Senior Social Media Specialist.

 

Specjalizuje się w tworzeniu efektywnej komunikacji i akcjach niestandardowych, które przekładają się na wzrost i rozwój biznesu. Od 2018 prowadzi szkolenia otwarte i treningi dedykowane oraz występuje na wielu branżowych wydarzeniach w roli eksperta. Wspiera zespół operacyjny oraz kluczowych klientów Tigers w rozwoju komunikacji marek. 

 

Szkoliła m.in.: TVN, PZU, KPMG, Bosh, Polskie Lasy Państwowe, White Star Estate, Ambasada Australii, Lancerto, WSPA, Dakea, Herbalife, Carrefour. 

blazej.JPG

Błażej Serwotka

W Tigers odpowiada za prowadzenie kanałów social media oraz influencerów m.in w BeActive. Dba o to, aby treści przyciągały, aktywizowały oraz sprzedawały. 

Karierę w marketingu rozpoczął w wieku 16 lat, dołączając do agencji marketingowej. Współpracował z branżami: Moto, IT, OZE, FMCG. W Tigers jest ekspertem od działań na TikToku oraz vertical video contentu.


Prowadzi szkolenia związane z TikTokami i Reelsami dla marek m.in XTB, Morele, JustjoinIT, Lasy Państwowe, a w wolnym czasie wykłada na AGH.

bottom of page