top of page

Podstawy zarządzania kosztami w hotelu

Hotelowa księgowość miesięcznie ewidencjonuje nawet do tysiąca faktur przychodowych i kosztowych. Przekonaj się, jak wiele zyska hotel z zawartych w nich bezcennych informacji. IGHP zaprasza na kolejny cykl szkoleń poświęcony finansom w hotelarstwie. Tym razem, uczestnicy dowiedzą się, jak wiele korzyści da się wyczytać z codziennych cyfr i danych, a także przekonają się, że właściwa analiza hotelowych finansów ułatwi zarządzanie obiektem i zwiększy zyski.

Aktualnie nie prowadzimy tego szkolenia

 

Hotel ewidencjonuje miesięcznie od kilkuset do tysiąca dokumentów księgowych. Informacje w nich zawarte umożliwią szczegółową analizę wydatków wszystkich działów – usług noclegowych, hotelowego SPA, restauracji, administracji i wielu innych. Dzięki tej wiedzy, dyrektorzy i menedżerowie poszczególnych działów mogą skutecznie ograniczać rosnące nieustannie koszty hoteli, jednocześnie poprawiając ich wyniki!

Jak w praktyce wykorzystywać hotelowe dane finansowe i efektywnie analizować raporty? Tego dowiedzą się uczestnicy szkolenia pt. „Podstawy zarządzania kosztami w hotelu”, które rozpoczyna się 8 października w Krakowie. Hotelarze poznają zalety stosowania standardu USALI, którym największe hotele na świecie posługują się od ponad 90 lat! Zapoznają się z najważniejszymi wskaźnikami i metodami analizowania danych na rzeczywistych przykładach i przekonają się, jak wykorzystać tę wiedzę. Szkolenie trwa sześć godzin.

 

Nasi trenerzy:

Szkolenie poprowadzą na zmianę Cezary Sarnecki oraz Jarosław Podniesiński.

Cezary Sarnecki - partner w SECCO Hospitality Financial Management, wieloletni trener w różnych organizacjach szkoleniowych. Cezary Sarnecki jest związany z branżą hotelarską od ponad 13 lat. W czasie swojej pracy zawodowej pełnił m.in. stanowisko głównego księgowego i dyrektora finansowego w Hotelu Courtyard by Marriott oraz w Spółce Zarządzającej Port-Hotel, a także dyrektora generalnego i dyrektora finansowego w grupie Hotele DeSilva. Jest również Certyfikowanym Głównym Księgowym i członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, trenerem i konsultantem ds. USALI w renomowanej austriackiej firmie consultingowej Gransier & Associates.

Jarosław Podniesiński - partner w SECCO Hospitality Financial Management, trener oraz konsultant ds. USALI w renomowanej austriackiej firmie consultingowej Gransier & Associates. Z branżą hotelarską związany od ponad 20 lat. W trakcie kariery zawodowej odpowiadał między innymi za kształtowanie polityki finansowo-księgowej w polskich i międzynarodowych sieciach hotelowych, przygotowywał procedury przed otwarciem obiektów hotelowych, wprowadzał procedury controllingu, a także pełnił stanowiska kontrolera finansowego, głównego księgowego oraz dyrektora finansowego. Posiada licencję Ministerstwa Finansów uprawniającą do usługowego prowadzenia biura rachunkowego.

 

bottom of page