top of page
haccp.png

Efektywny kelner mistrzem sprzedaży

Dobre jedzenie i świetny serwis potrafią czynić cuda, a zadowolony Gość zostawi spory napiwek, odwiedzi lokal ponownie i przyprowadzi znajomych. Jak podnieść wielkość sprzedaży i osiągnąć sukces restauracji? To kluczowe pytanie, na które odpowiedź znajdą uczestnicy szkolenia IGHP „Efektywny kelner mistrzem sprzedaży”. Oprócz solidnej dawki informacji na uczestników czeka m.in. praktyczny warsztat prowadzony w oparciu o klasyczne zasady kelnerstwa wymagane w najlepszych lokalach świata. Autorką szkolenia jest Katarzyna Starzyńska.

W pierwszej części szkolenia prowadząca omawia 4 filary sukcesu każdego miejsca gastronomicznego: wystrój, jedzenie, atmosferę i obsługę. Jeśli personel zrozumie, że restauracja jest jak sztuka, w której główne skrzypce gra Klient i jedzenie, a kelner jest aktorem – to mamy już podstawy, aby budować na nich sukces miejsca.

 

Następnie prowadząca przedstawia style i formy obsługi kelnerskiej, wyposażenie restauracji oraz standardy operacyjne serwisu, a także etykietę stołu, a więc będzie dużo praktycznych informacji, które nie mogą być obce dobremu kelnerowi.

 

Trzecia część szkolenia to praktyczne ćwiczenia podawania do stołu. W tej części każdy uczestnik będzie miał okazję nauczyć się, jak się nosi się talerze i tacę oraz na czym polega serwis synchroniczny. Warsztat ten prowadzony jest w oparciu o klasyczne zasady kelnerstwa wymagane w najlepszych lokalach świata.

 

Ostatnia część szkolenia dotyczy sprzedaży. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób poprzez bycie życzliwym i miłym można podnieść wielkość sprzedaży w restauracji. Czy kelner to psycholog, czy sprzedawca? A może i to, i to? Co to jest sprzedaż sugerowana? Co to jest upselling i cross selling?

Jak sprzedawać, aby Klient czuł, że mu pomagamy, a nie go naciągamy? Sesja zakończy się scenkami „Gość i Klient”, które będą przygotowywane i odgrywane przez uczestników.

 

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?

 

Szkolenie jest bardzo dynamiczne i pełne przykładów z życia. Został opracowane na podstawie 30-letniej praktyki prowadzącego w najlepszych restauracjach w Warszawie. Odwołuje się do najlepszych wzorców czerpanych z praktyk kamerdynerskich europejskich dworów, jak i metod starej przedwojennej szkoły kelnerstwa europejskiego, które w tym szkoleniu łączą się z nowoczesnymi trendami w gastronomii i w podejściu do klienta. Katarzyna Starzyńska, prowadząca szkolenie jest pełna charyzmy i pasji do gastronomii, co się udziela wszystkim uczestnikom szkolenia.

 

Dla kogo

 

Prowadzący dostosowuje poziom do grupy. Szkolenie jest zarówno dla początkujących kelnerów, jak i bardziej zaawansowanych

 

Zakres szkolenia

 

CZĘŚĆ I

 • Wprowadzenie

 • 4 filary sukcesu restauracji (wystrój, jedzenie, atmosfera, obsługa)

 • Zawód Kelner (kultura osobista i etyka zawodowa, wizerunek oraz kompetencje I obowiązki, wyposażenie zawodowe kelnera, praca w zespole kelnerskim)

 • Dekalog Kelnera

CZĘŚĆ II

 • Style i formy obsługi kelnerskiej

 • Wyposażenie restauracji

 • Etykieta stołu – nakrywanie i sprzątanie

 • Techniki podawania dań i napoi

 • Sekwencja serwisu – standardy operacyjne

CZĘŚĆ III

 • Praktyczne umiejętności kelnerskie – ćwiczenia (noszenie tacy, noszenie talerzy, serwis synchroniczny)

 • Trendy w zakresie obsługi – czyli czego oczekuje nasz Gość

CZĘŚĆ IV

 • Co wpływa na wielkość sprzedaży w restauracji

 • Kelner – Przyjaciel

 • Kelner – Sprzedawca

 • Kim są nasi Goście i jak ich zadowolić

 • Obsługa reklamacji

 

Nasz trener: Katarzyna Starzyńska

 

Od ponad 30 lat rozwija karierę w gastronomii. Absolwentka Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Warszawie. Dwa lata temu ukończyła na WSiT podyplomowe studia z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Zajmuje się m.in. szkoleniem i dydaktyką. Pracowała w warszawskim Hotelu Bristol, gdzie przeszła wszystkie szczeble rozwoju zawodowego - od pracy w kuchni hotelowej po pracę w charakterze kelnerki, kierownika, managera restauracji po zastępcę dyrektora ds. gastronomii. Po 15 latach, w 2007 roku rozpoczęła pracę na stanowisku dyrektora restauracji i kawiarni w firmie Belvedere Gourmet Group. Od 2016 r. pełni funkcję managera ds. projektów, a do jej głównych zadań należy rekrutacja personelu operacyjnego, ich szkolenia oraz motywacja. Restauracja Belvedere to miejsce premium dla najbardziej wymagających klientów. Catering Belvedere obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy i wydarzenia państwowe, również te z udziałem Prezydenta RP.

bottom of page