top of page

Informacja zarządcza
w hotelu i standard USALI

Na pytanie, czy warto analizować wyniki oraz budżetować, zawsze należy odpowiedzieć, że warto.... Bez opracowania planu działania będziemy jak dryfujący okręt z uszkodzoną nawigacją. Nie wiemy, w jakim kierunku zmierzamy, gdzie dotrzemy i jak daleko to będzie od naszych oczekiwań. Bez analizy danych nie jesteśmy w stanie właściwe zarządzać obiektem, działamy intuicyjnie – co przy złożoności procesów w hotelu, zawsze prowadzi do suboptymalnego wykorzystania zasobów.

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP

Szkolenie „Informacja zarządcza w hotelu i standard USALI" - część teoretyczna i praktyczna pozwolą hotelarzom zmierzyć się z zagadnieniem tworzenia informacji na potrzeby podejmowania decyzji. Na szkoleniu przedstawione zostaną zasady analizy wyników hotelu i jego departamentów oraz etapy procesu budżetowania – wszystko zgodnie ze międzynarodowym standardem rachunkowości hotelowej USALI. Przygotowując na warsztatach budżet hotelu, będziemy pracować zespołowo, w niewielkich grupach. Przy wykorzystaniu udostępnionej aplikacji i pracy na serwerze budżety będą omawiane on-line.


Dzięki warsztatom uczestnicy poznają właściwą branży hotelarskiej metodologię oraz sposoby definiowania zasobów niezbędnych do realizacji przychodów hotelowych. Doświadczeni eksperci będą służyli pomocą oraz wiedzą podczas realizacji ćwiczenia.
 

Dla kogo:

- dla dyrektorów i GM hoteli

- dla dyrektorów finansowych

- dla właścicieli hoteli

Nasi trenerzy:

Cezary Sarnecki partner w SECCO Hospitality Financial Management, trener w różnych organizacjach szkoleniowych. Jest związany z branżą hotelarską od ponad 14 lat. W czasie swojej pracy zawodowej pełnił stanowisko głównego księgowego i dyrektora finansowego w Hotelu Courtyard by Marriott, a także dyrektora finansowego w grupie Hotele DeSilva. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu USALI i rachunkowości zarządczej publikowanych w czasopismach branżowych Hotelarz, Biznes Hotel, Controlling i Rachunkowość Zarządcza, Zarządzanie i Controlling oraz w wydawnictwach akademickich. Jest również Certyfikowanym Głównym Księgowym i członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, trenerem i konsultantem ds. USALI w austriackiej firmie consultingowej Gransier & Associates.

Jarosław Podniesiński partner w SECCO Hospitality Financial Management, trener oraz konsultant ds. USALI w austriackiej firmie consultingowej Gransier & Associates. Z branżą hotelarską związany od ponad 25 lat. W trakcie kariery zawodowej odpowiadał między innymi za kształtowanie polityki finansowo-księgowej w polskich i międzynarodowych sieciach hotelowych, przygotowywał procedury przed otwarciem obiektów hotelowych, wprowadzał procedury controllingu, a także pełnił stanowiska kontrolera finansowego, głównego księgowego oraz dyrektora finansowego. Posiada licencję Ministerstwa Finansów uprawniającą do usługowego prowadzenia biura rachunkowego.

bottom of page