Untitled (30 x 20.32 cm) (002).png

Revenue Management
w dobie pandemii.
Co się zmieniło?

Revenue Management (RM) jest skuteczną metodą powiększającą przychód hotelu. Dzięki prognozom popytu i przychodów możemy analizować wprowadzenie różnych rozwiązań sprzedażowo-cenowych, które polegają na osiągnięciu optymalnej ceny do sprzedaży.

 • Kołobrzeg - Revenue Management w dobie pandemii. Co się zmieniło?
  Kołobrzeg
  30 lis, 09:00 – 17:00
  Kołobrzeg, Kasprowicza 24, 78-100 Kołobrzeg, Polska
 • Wrocław - Revenue Management w dobie pandemii. Co się zmieniło?
  Wrocław
  01 gru, 09:00 – 17:00
  Wrocław, Świętego Józefa 1/3, 50-329 Wrocław, Polska
 • Kraków - Revenue Management w dobie pandemii. Co się zmieniło?
  Kraków
  02 gru, 09:00 – 17:00
  Kraków, Starowiślna 91, 31-052 Kraków, Polska
 • Warszawa - Revenue Management w dobie pandemii. Co się zmieniło?
  Warszawa
  06 gru, 09:00 – 17:00 CET
  Warszawa, Grzybowska 43, 00-855 Warszawa, Polska
 • Gdańsk - Revenue Management w dobie pandemii. Co się zmieniło?
  Gdańsk
  07 gru, 09:00 – 17:00
  Gdańsk, Toruńska 12, 80-747 Gdańsk, Polska

Revenue Management (RM) jest skuteczną metodą powiększającą przychód hotelu. Dzięki prognozom popytu i przychodów możemy analizować wprowadzenie różnych rozwiązań sprzedażowo-cenowych, które polegają na osiągnięciu optymalnej ceny do sprzedaży.

 

Hotele próbują osiągnąć optymalny mix segmentu i gościa, który maksymalizuje przychody z pokoi i średnią cenę. Jednak w czasie niskiego popytu na rynku, gdzie mamy do czynienia z problemami w przepływie środków pieniężnych (cashflow), typowe strategie cenowe RM, których przez ostatnie 30 lat się uczyliśmy, okazują się nieskuteczne.

 

W sytuacji rynkowej, gdzie brakuje popytu, a podaż jest przerośnięta, ustalanie cen rynkowych według tradycyjnego RM skutkuje głębokimi zniżkami, walką cenową i zasadami, które obniżają rentowność i długoterminowo psują rynek.

 

Co zrobić, aby utrzymać dodatnie przepływy pieniężne (cashflow) i zachować rentowność? Peter Drucker powiedział: „ Niebezpieczeństwem jest, kiedy w czasach turbulencji działamy z wczorajszą logiką”. To znaczy, że jeśli będziemy myśleć o RM z wczoraj, nasz biznes znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?

Uczestnicy wyjątkowego i limitowanego wykładu organizowanego przez IGHP, a prowadzonego przez Krzysztofa Głąbińskiego dowiedzą się, jak wygląda Revenue Management w jutrzejszej logice (#tomorrowslogic). Dowiedzą się także, czym charakteryzuje się #tomorrowslogic w RM oraz o czym należy pamiętać, podejmując dobrą decyzję cenową w erze postcovidowej.

 

Hotelarze biorący udział w spotkaniu poznają również narzędzie dostarczone przez www.HowsMyRate.com – najbardziej dostępny i ekonomiczny rateshopper – dzięki któremu opracują ceny referencyjne z wykorzystaniem danych ze swojego hotelu i konkurencji.

 

Prowadzący przedstawi także podstawy Google Data Studio – najlepszego narzędzia do wizualizacji danych, niewymagającego znajomości Excela. Uczestnik dostanie dostęp do danych własnego obiektu i sam będzie mógł przeanalizować ceny konkurencji, aby zrozumieć, jaki mają wpływ na gości ceny referencyjne.

Dla kogo:

- dyrektorów hoteli

- kadry menedżerskiej

- właścicieli hoteli

 

Tylko 5 wykładów w 5 miastach w Polsce: Kołobrzeg, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław.

 

Spotkanie jest przeznaczone dla hotelarzy odpowiedzialnych za swój biznes. Znajomość Excela nie jest wymagana.

 

Wykład jest częścią szkolenia "Masterclass: Revenue Management w erze #tomorrowslogic", które będzie dostępne online od nowego roku.

Nasz trener:

Kris Głąbiński tematyką Revenue Management zajmuje się w praktyce od kilkunastu lat. Współzałożyciel firmy szkoleniowej www.SzkoleniaHoteli.pl. Tworzył od podstaw Revenue Management, Revenue Development i dystrybucję w liniach lotniczych oraz hotelach sieciowych. Zdobywał doświadczenie zawodowe w takich firmach, jak British Airways, PLL LOT, Qatar Airways, Accor Hotels, Yieldplanet, i-Rates, Roomito oraz Ratemetrics.  Obecnie jest managerem w firmie pricingowej HOWMYSMYRATE.COM

Koszt szkolenia:

Dla członków IGHP koszt udziału w szkoleniu wynosi 499 zł + VAT

Dla podmiotów niezrzeszonych w IGHP cena wynosi 699 zł + VAT

Zapisy:

Na szkolenia można zapisać się online, pisząc do biura IGHP na adres ighp@ighp.pl lub dzwoniąc pod nr + 48 503 044 875.