top of page
Untitled (30 x 20.32 cm) (002).png

Revenue Management w dobie pandemii.
Co się zmieniło?

Revenue Management (RM) jest skuteczną metodą powiększającą przychód hotelu. Dzięki prognozom popytu i przychodów możemy analizować wprowadzenie różnych rozwiązań sprzedażowo-cenowych, które polegają na osiągnięciu optymalnej ceny do sprzedaży.

Revenue Management (RM) jest skuteczną metodą powiększającą przychód hotelu. Dzięki prognozom popytu i przychodów możemy analizować wprowadzenie różnych rozwiązań sprzedażowo-cenowych, które polegają na osiągnięciu optymalnej ceny do sprzedaży.

 

Hotele próbują osiągnąć optymalny mix segmentu i gościa, który maksymalizuje przychody z pokoi i średnią cenę. Jednak w czasie niskiego popytu na rynku, gdzie mamy do czynienia z problemami w przepływie środków pieniężnych (cashflow), typowe strategie cenowe RM, których przez ostatnie 30 lat się uczyliśmy, okazują się nieskuteczne.

 

W sytuacji rynkowej, gdzie brakuje popytu, a podaż jest przerośnięta, ustalanie cen rynkowych według tradycyjnego RM skutkuje głębokimi zniżkami, walką cenową i zasadami, które obniżają rentowność i długoterminowo psują rynek.

 

Co zrobić, aby utrzymać dodatnie przepływy pieniężne (cashflow) i zachować rentowność? Peter Drucker powiedział: „ Niebezpieczeństwem jest, kiedy w czasach turbulencji działamy z wczorajszą logiką”. To znaczy, że jeśli będziemy myśleć o RM z wczoraj, nasz biznes znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?

Uczestnicy wyjątkowego i limitowanego wykładu organizowanego przez IGHP, a prowadzonego przez Krzysztofa Głąbińskiego dowiedzą się, jak wygląda Revenue Management w jutrzejszej logice (#tomorrowslogic). Dowiedzą się także, czym charakteryzuje się #tomorrowslogic w RM oraz o czym należy pamiętać, podejmując dobrą decyzję cenową w erze postcovidowej.

 

Hotelarze biorący udział w spotkaniu poznają również narzędzie dostarczone przez www.HowsMyRate.com – najbardziej dostępny i ekonomiczny rateshopper – dzięki któremu opracują ceny referencyjne z wykorzystaniem danych ze swojego hotelu i konkurencji.

 

Prowadzący przedstawi także podstawy Google Data Studio – najlepszego narzędzia do wizualizacji danych, niewymagającego znajomości Excela. Uczestnik dostanie dostęp do danych własnego obiektu i sam będzie mógł przeanalizować ceny konkurencji, aby zrozumieć, jaki mają wpływ na gości ceny referencyjne.

Dla kogo:

- dyrektorów hoteli

- kadry menedżerskiej

- właścicieli hoteli

 

Tylko 5 wykładów w 5 miastach w Polsce: Kołobrzeg, Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław.

 

Spotkanie jest przeznaczone dla hotelarzy odpowiedzialnych za swój biznes. Znajomość Excela nie jest wymagana.

 

Wykład jest częścią szkolenia "Masterclass: Revenue Management w erze #tomorrowslogic", które będzie dostępne online od nowego roku.

Nasz trener:

Kris Głąbiński tematyką Revenue Management zajmuje się w praktyce od kilkunastu lat. Współzałożyciel firmy szkoleniowej www.SzkoleniaHoteli.pl. Tworzył od podstaw Revenue Management, Revenue Development i dystrybucję w liniach lotniczych oraz hotelach sieciowych. Zdobywał doświadczenie zawodowe w takich firmach, jak British Airways, PLL LOT, Qatar Airways, Accor Hotels, Yieldplanet, i-Rates, Roomito oraz Ratemetrics.  Obecnie jest managerem w firmie pricingowej HOWMYSMYRATE.COM

bottom of page