top of page

wt., 19 mar

|

Hotel HP Park

Olsztyn - Zarządzenie kosztami w hotelu

Na wynik finansowy hotelu wpływ ma każdy jego pracownik. Przygotowanie mechanizmów kontrolnych dostosowanych do obiektu, pozwala w realny sposób zaangażować cały zespół w proces optymalizacji zysków hotelu.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Olsztyn - Zarządzenie kosztami w hotelu
Olsztyn - Zarządzenie kosztami w hotelu

Czas i lokalizacja

19 mar 2024, 09:00 – 17:00

Hotel HP Park, Aleja Warszawska 119, 10-701 Olsztyn, Polska

O wydarzeniu

Na wynik finansowy hotelu wpływ ma każdy jego pracownik. Przygotowanie mechanizmów kontrolnych dostosowanych do obiektu, pozwala w realny sposób zaangażować cały zespół w proces optymalizacji zysków hotelu.  Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej rachunkowości zarządczej w hotelach, dzięki której można dążyć do maksymalizacji wyników finansowych to główny cel szkolenia. Obiekty hotelowe funkcjonują w warunkach dużej zmienności, zarówno czynników wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ta zmienność szczególnie dużej dynamiki nabrała w ostatnich latach i pokazała, jak ważne jest stosowanie w przedsiębiorstwach rachunkowości zarządczej oraz pracy na wskaźnikach dedykowanych branży. Podczas szkolenia będziemy inspirować do tworzenia własnych wskaźników i procedur mających prowadzić do optymalizacji wyników finansowych hoteli.

Dlaczego warto wybrać to szkolenie Uczestnicy szkolenia będą mogli dowiedzieć się, jak wymodelować procesy operacyjne w obiekcie oraz współpracę z działem finansowo-księgowym, aby w czasie rzeczywistym śledzić wyniki hotelu. Dzięki szkoleniu zarządzanie kosztami w hotelu stanie się przystępne i zrozumiałe. Uczestnicy poznają praktyczne rozwiązania, w jaki sposób pozyskać interesujące nas dane, uporządkować je, a co najważniejsze przekonać zespół do wspólnej pracy nad dodatnim wynikiem finansowym. Poznają też dobre nawyki, siatkę zmian, które prowadzić będą do samodyscypliny zespołu.

Czas trwania - 8 h  

Dla kogo: • Właścicieli hoteli • Dyrektorów hoteli • Menedżerów hoteli  

Zakres szkolenia: • Założenia budżetowe • Rodzaje kosztów, ich podział i odpowiedzialności za ich prawidłowy poziom • Wpływ decyzji operacyjnych na poziom kosztów • Procedury kontrolne kosztów • Przykłady zaangażowania zespołu do wspólnej pracy nad wynikiem finansowym • Podstawowe wskaźniki hotelowe • Mechanizmy prowadzące do opracowania własnych wskaźników, które będą miały wpływ na zyskowność prowadzonej działaności • Wpływ różnic walutowych na wynik finansowy spółki  

Trenerka: 

Agnieszka Maszner-Paprocka Ekonomistka z wykształcenia. Ukończyła między innymi studia podyplomowe na UE w Poznaniu na kierunku finanse i rachunkowość, studia podyplomowe na kierunku psychologia w zarządzaniu organizacjami wraz z certyfikacją – certyfikat Franklin University oraz na kierunku zarządzenie nieruchomościami. Certyfikowany trener.  Ma 25-letnie doświadczenie w pionie finansowym, a od 2013 roku jest członkiem zarządu w spółce z o.o. Od 2012 roku związana zawodowo z hotelem Havet w Dźwirzynie, gdzie obecnie pełni funkcję prezesa zarządu spółki, wcześniej główny księgowy i dyrektor finansowy. Dzięki pracy na rzecz hotelu jest doskonale zorientowana na potrzeby branży. Od grudnia 2018 została powołana na stanowisko dyrektora regionalnego IGHP w woj. zachodniopomorskim. Funkcja ta pozwoliła jej jeszcze bardziej się zbliżyć do problemów, z jakimi boryka się branża hotelarska. Czas pandemii spowodował, że cała branża otworzyła się na dialog, a Agnieszka Maszner-Paprocka dzięki wieloletniemu doświadczeniu w finansach wspierała wiele obiektów w zakresie uzyskiwania rządowego wparcia. Codzienne rozmowy z hotelarzami pozwoliły jej na wyciągniecie wniosków z zakresu potrzeb, jakie ma branża w zakresie zarządzania wynikiem finansowym. Doradztwo, mentoring i szkolenia to jej pasja.  Jej mocną stroną jest poszukiwanie rozwiązań w sytuacjach trudnych.    

W cenę szkolenia wliczone są : przerwy kawowe, lunch, certyfikat uczestnictwa. 

UWAGA: Bezkosztowa anulacja uczestnictwa może nastąpić najpóźniej w dn. 11.03.2024r. Po tym terminie uczestnik będzie obciążony 100 % kosztów.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page