top of page

Lublin - Zyskowna gastronomia hotelowa, kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) - cele czy drogowskazy?

pon., 13 gru

|

Lublin

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Lublin - Zyskowna gastronomia hotelowa, kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) - cele czy drogowskazy?
Lublin - Zyskowna gastronomia hotelowa, kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) - cele czy drogowskazy?

Czas i lokalizacja

13 gru 2021, 10:00 – 17:00

Lublin, Sądowa 6, 20-027 Lublin, Polska

O wydarzeniu

Jak rozumieć i interpretować w hotelowej gastronomii kluczowe wskaźniki efektywności, szczególnie w sytuacji gwałtownie rosnących kosztów? Jak efektywnie wykorzystać i analizować dostępne dane? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze skutecznym zarządzaniem gastronomią poznają uczestnicy nowego szkolenia IGHP pt. „Zyskowna gastronomia hotelowa, kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) - cele czy drogowskazy?"  

 Kompendium wiedzy pozwalające skutecznie monitorować zyskowność gastronomii – tak można w skrócie określić nową propozycję szkoleniową IGHP dla hotelarzy. W trakcie 1-dniowego spotkania ekspert Wojciech Fronczak zainspiruje i ukierunkuje uczestników do podejmowania regularnych działań w zakresie korzystania z dostępnych danych i ich właściwego analizowania. Uczestnicy poszerzą i uporządkują swoją dotychczasową wiedzę w zakresie korzystania z prostych narzędzi opartych głównie o MS EXCEL pomagających prezentować informacje operacyjne do dalszych analiz i podejmowania decyzji zarządczych w gastronomii hotelowej. 

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?  

Oprócz teorii związanej z wykorzystaniem kluczowych wskaźników efektywności (KPI) w gastronomii mocną stroną szkolenia są praktyczne wskazówki i aktywna wymiana doświadczeń. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie poradzić sobie w dzisiejszym świecie gwałtownie spadającej zyskowności podejmując właściwie decyzje zarządcze w oparciu o dostępne dane. Poznają konstrukcję budżetu operacyjnego gastronomii w ujęciu USALI, znaczenie definicji gastronomicznych, pojęcia "food cost", "beverage cost", "cost of sales", "średni rachunek" (żywność, napoje, kombinowany), "produktywność" w ujęciach kosztu pracy na gościa i procent kosztów pracy do sprzedaży oraz usłyszą, jak nim skutecznie zarządzać. Ekspert wspólnie z uczestnikami szkolenia przeanalizuje, które KPI i kiedy należy w codziennej działalności hotelu traktować jako cele lub drogowskazy.  

Dla kogo: 

- szkolenie kierowane do kierowników gastronomii i kierowników operacyjnych (lub pracowników aspirujących do tych stanowisk), 

- właścicieli i dyrektorów hoteli, 

- szefów kuchni,  

- osób zarządzających a nieposiadających dużego doświadczenia w prowadzeniu lub nadzorowaniu "uporządkowanej" gastronomii.  

Zakres szkolenia

Zarządzanie i controlling A. Planowanie i budżetowanie a. Konstrukcja budżetu operacyjnego gastronomii w ujęciu USALI B. Analizy finansowe i statystyki a. Znaczenie definicji gastronomicznych b. Miesięczny P&L gastronomii

c. Zasada Pareto d. Menu Engineering C. Kluczowe wskaźniki operacyjne w gastronomii (KPI) a. Bieżące i okresowe dane dotyczące zrealizowanej sprzedaży b. Tworzenie cen, receptury i marże, czyli do banku nosimy złotówki a nie % D. Wymagania formalne, procedury i standardy controllingu w obiekcie Kluczowi partnerzy A. Wybór i długoterminowa współpraca z dostawcami produktów i usług Gospodarka magazynowa A. Rola kontrolera kosztów gastronomii / receivera B. Przyjęcie towaru C. FIFO D. Stany magazynowe E. Reklamacje u dostawców i dokumentacja F. Reklamacje Gości i straty bieżące

G. Inwentaryzacje i odpowiedzialność Systemy motywacyjne dla personelu gastronomii A. Powiązane z redukcją/optymalizacją wybranych kosztów lub wzrostem zyskowności B. Powiązane ze sprzedażą C. Powiązane z jakością / ocenami Gości D. Programy sprzedażowe dostawców E. Dla poszczególnych zespołów - benefity i zagrożenia (jak uniknąć sytuacji dziel i rządź)

Nasz trener:  Wojciech Fronczak – ekspert branży HORECA z ponad 30-letnim doświadczeniem. Blisko 20 lat przepracował w międzynarodowych, pięciogwiazdkowych sieciach hotelarskich (Le Meridien Bristol, Warsaw obecnie Luxury Collection, Sheraton Warsaw Hotel) oraz wielu innych. Zajmował stanowiska od kierownika zaplecza gastronomii, kierownika restauracji poprzez kierownika działu bankietów i konferencji, zastępcy dyrektora działu gastronomii po dyrektora gastronomii i zastępcę dyrektora generalnego hotelu. W latach 2017-2020 dyrektor generalny Hilton Garden Inn w Rzeszowie. Uczestnik wielu szkoleń zawodowych organizowanych przez Management Centre Europe i Cornell University (Rozwój Umiejętności Wpływu Osobistego, Zaawansowane Techniki Negocjacyjne, Fundamenty Finansów i Księgowości, Optymalizacja Pracy Zespołu, Zarządzanie Sprzedażą Gastronomiczną); Six Sigma Green Belt. W latach 2014-2015 członek Zespołu Ekspertów Hotelarstwa i Gastronomii przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie opracowującego na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych projekt Sektorowej Ramy Kwalifikacji w Turystyce (SRKT) (http://www.kwalifikacje.edu.pl/pl/sektorowe-ramy-kwalifikacji). Od 2016 członek Rady ds. Kompetencji Sektora Turystyki Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przewodniczący Zespołu Gastronomii (http://pracodawcyturystyki.pl/), od 2018 do września 2021 dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa  Polskiego, województwo podkarpackie.  

UWAGA: bezkosztowa anulacja do 2.12.2021. Po tym terminie nie będzie możliwy zwrot wpłaconych środków.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page