Bezpieczny hotel

Czy zespół w Twoim hotelu wie, jak się zachować w sytuacjach kryzysowych? Czy skutecznie zapewniasz bezpieczeństwo gości w hotelu? Każdy obiekt powinien być przygotowany, a jego personel świadomy kwestii związanych z bezpieczeństwem. W trakcie szkolenia IGHP pt. „Bezpieczny hotel” dowiesz się na ciekawych przykładach, jak skutecznie zapobiegać, jak reagować w sytuacji zagrożenia i jak zachować „zimną krew”.

Aktualnie nie prowadzimy tego szkolenia

Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?

Szkolenie, którego autorem jest ekspert płk rez. Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM, łączy obecny stan wiedzy i wyniki najnowszych badań oraz jest efektem wielogodzinnych rozmów z przedstawicielami hoteli zrzeszonych w IGHP. Celem szkolenia jest budowanie świadomości skutecznych działań zwiększających bezpieczeństwo gościa w hotelu w oparciu o istniejące i nowe rozwiązania. To vademecum budowy bezpieczeństwa wraz z ciekawymi przykładami oraz praktycznymi wskazówkami.

Dla kogo:

- dla właścicieli hoteli
- dla dyrektorów i menedżerów

Zakres szkolenia:

 1. Potrzeby gościa, jakie musi zaspokoić hotel (pełna ochrona życia i zdrowia gościa od czynników zagrożenia potencjalnie związanych z hotelem czy tzw. zdarzenia losowe, komfort gościa podczas całości pobytu, prywatność, dane wrażliwe i bezpieczeństwo teleinformatyczne)​

 2. Najczęstsze przyczyny występowania zagrożeń bezpieczeństwa

 3. Obowiązki personelu hotelowego

 4. Kontakt ze służbami w sytuacji kryzysowej, właściwa kolejność działania

 5. Czynniki zagrożenia, które mogą wystąpić w hotelu (włamania, kradzież mienia, napad, zabójstwo, samobójstwo)

 6. Obszary zagrożenia bezpieczeństwa gościa (zdrowie, komfort pobytu, wrażliwe dane, dane teleinformatyczne)

 7. Środki zapewniające bezpieczeństwo (techniczne i organizacyjne)

 8. Sytuacje kryzysowe zagrażające bezpieczeństwu gości, które mogą wystąpić w hotelu (podłożenie/detonacja materiałów wybuchowych, ostrzał budynku, aktywny strzelec wewnątrz budynku, sytuacja zakładnicza, pożar, zagrożenie biologiczne, a także podejrzenie zatrucia pokarmowego, w tym masowego)

 9. Charakterystyka przestępczości

 10. Motywy działania sprawców

 11. Na co i na jakie osoby personel hotelu powinien zwracać uwagę

 12. Jak zachować się w różnych sytuacjach kryzysowych? (materiały wybuchowe, ostrzał, atak terrorystyczny, atak chuligański/”kibicowski”, postępowanie z nietrzeźwymi i osobami niezrównoważonymi psychicznie)

 13. Jak zachować się po ustąpieniu zagrożenia?

 14. Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi

 15. Komunikacja z mediami

 16. Skuteczna komunikacja w zespole w sytuacji kryzysowej

Nasz trener:

Szkolenie poprowadzi płk rez. Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM, prezes firmy Fights On Security. Służbę w Jednostce Wojskowej GROM rozpoczął w 1991 r. Zajmował szereg stanowisk w rozpoznaniu, wydziale operacyjnym i zespołach bojowych. Pełnił obowiązki m.in.: dowódcy sekcji, dowódcy grupy, zastępcy dowódcy Jednostki oraz w latach 2011-2016 dowódcy JW GROM. Wielokrotnie wykonywał zadania poza granicami kraju (na Haiti, we Wschodniej Slawonii, w Kosowie i Iraku, gdzie wykonywał operacje bojowe wspólnie z US NAVY SEALS i US ARMY SF). Ukończył wiele zagranicznych i krajowych kursów specjalistycznych, m.in.: Kurs Taktycznych Jednostek Antyterrorystycznych, Kurs Oficerów Wojsk Specjalnych w Fort Bragg (USA), Kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Podyplomowej Szkole MW w Monterey (USA), Kurs Połączonych Operacji Specjalnych NATO w Oberammergau (Niemcy), Kurs Wywiad w Zwalczaniu Terroryzmu w Narodowym Uniwersytecie Wywiadu w Waszyngtonie (USA) oraz Zaawansowany Kurs Operacji Specjalnych w Tampie (USA). Oprócz wyżej wymienionych kursów ukończył m.in. Studia Podyplomowe w Naval Postgraduate School w Monterey (USA) w 2008 roku o kierunku „Polityka i strategia zwalczania terroryzmu”. Ukończył studia politologiczne oraz studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie swojej służby Piotr Gąstał uczestniczył w wielu ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Wielokrotnie doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu polskiemu prezydentowi, premierowi, ministrom obrony narodowej, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, komendantowi głównemu Policji. Wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.
Za swoje zaangażowanie w służbę, działalność społeczną i współpracę międzynarodową płk Gąstał został odznaczony wieloma medalami, w tym Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.