Bezpieczeństwo w hotelu
w dobie COVID-19
NOWOŚĆ – kompleksowe, uwzględniające najnowsze wytyczne, 2-dniowe szkolenie IGHP dla hotelarzy! Jak zapewnić bezpieczeństwo Gościom i pracownikom hotelu w dobie pandemii koronawirusa? Jak właściwie przygotować hotel i restaurację do funkcjonowania w nowych warunkach? Zapewnienie higieny i wdrożenie wytycznych dawno nie wywoływało w naszej branży tylu pytań. W trakcie szkolenia „Bezpieczeństwo w hotelu w dobie COVID-19” postaramy się odpowiedzieć na większość z nich.
Reżim sanitarny jest bezdyskusyjny, dlatego uczestnicy szkolenia IGHP poznają nowe zasady, jakie należy wprowadzić w hotelu i restauracji, ze szczególnym uwzględnieniem recepcji i działu housekeepingu. Szkolenia z nowego cyklu odbędą się 5 miastach – w Gdańsku, Olsztynie, Kołobrzegu, Karpaczu i w Zakopanem.
Dlaczego warto wybrać szkolenie IGHP?
To pierwsze na rynku, tak aktualne i kompleksowe szkolenie dotyczące kwestii bezpieczeństwa sanitarnego w hotelu w kontekście nowych wytycznych. Dwudniowe spotkanie poprowadzą eksperci, praktycy Maria Middeldorp oraz Marcin Leśniak. Uczestnicy szkolenia otrzymają od naszych trenerów potężną dawkę praktycznej i aktualnej wiedzy na temat minimalizacji zagrożeń wirusowych, optymalnych sposobów utrzymania czystości w restauracji i hotelu, a w części warsztatowej szkolenia - także praktyczne instrukcje.
Dla kogo:
- dyrektorów hoteli
- osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne w hotelu
- dla kierowników służby pięter
- dla przyszłych kierowników służby pięter
- dla kierowników zmiany służby pięter – tzw. supervisorów
Zakres szkolenia:
W trakcie 1. dnia szkolenia porozmawiamy o wytycznych w zakresie bezpieczeństwa dla obiektów hotelowych: front office oraz housekeeping:
-
Koronawirus - jak się przenosi oraz jakich środków prewencyjnych powinniśmy użyć
-
Instruktaż dla personelu przy ponownym otwarciu hoteli:
-
jakie środki prewencji powinny zostać wprowadzone w hotelu
-
jak obniżyć ryzyko infekcji w hotelu
-
jak powinno odbywać się sprzątanie oraz dezynfekcja obszarów wspólnych
-
jak bezpiecznie posprzątać pokój z zachowaniem środków ostrożności
3. Wytyczne dla hotelu podczas pandemii:
-
co robić w przypadku podwyższonej temperatury u Gościa, chcącego się zarejestrować w hotelu
-
co robić w przypadku chorego Gościa przebywającego w naszym obiekcie
-
jakie punkty związane z COVID-19 powinny znaleźć się w regulaminie hotelowym
4. Przykładowy check-in Gościa z zastosowaniem środków prewencyjnych
5. Instrukcja sprzątania hotelu w czasie pandemii
6. Dokładna instrukcja sprzątania pokoi hotelowych krok po kroku z zachowaniem bezpieczeństwa
W trakcie 2. dnia szkolenia zostaną omówione poniższe zagadnienia:
-
Zagrożenia wirusowe, w tym COVID-19 w gastronomii i hotelach.
-
Zagrożenia wirusowe, w tym COVID-19 niesione przez dostawców środków spożywczych.
-
Zapobieganie zagrożeniom COVID-19 wnoszonym przez pracowników. Nadzór nad stanem zdrowotnym personelu.
-
Zagrożenia wnoszone przez zewnętrznych usługodawców restauracji, hotelu.
-
Goście hotelu jako potencjalne źródło zakażenia COVID-19.
-
Procesy technologiczne w ochronie przed zagrożeniami niesionymi przez COVID-19.
-
Zasady dystrybucji potraw w obliczu zagrożenia COVID-19.
-
Utrzymanie czystości w obronie przed COVID-19.
-
Właściwy dobór środków czystości w walce z COVID-19.
-
Środki ochrony osobistej w ochronie personelu przed COVID-19 – dobór i zasady stosowania.
-
Zamgławiacze, ozonatory, lampy UV oraz inne urządzenia w walce z zagrożeniami wirusowymi.
-
Dokumentowanie działań związanych z ochroną przed COVID-19.
-
Rola kadry kierowniczej w działaniach zmierzających do minimalizacji zagrożeń związanych z COVID-19.
*W Zakopanem – zamiana dni szkoleniowych w agendzie
Nasi trenerzy:
Maria Middeldorp - od 13 lat związana z branżą hotelarską. Ma ogromne doświadczenie w dziale służby pięter, w którym przez wiele lat zajmowała kierownicze stanowisko. Pracowała w największych sieciach hotelowych w Wielkiej Brytanii: w Marriott International i InterContinental Hotels Group. Do Polski wróciła w 2014 roku, by uczestniczyć w rozwoju sieci Hilton Worldwide w rodzimym kraju. W pracy ambitna perfekcjonistka, wdrażająca najwyższe sieciowe standardy. Swoją pracę oraz zdobyte doświadczenia umiejętnie przekłada na realizowanie wyznaczonych zarówno przez siebie, jak i hotel ambitnych celów. Wprowadza wiele zmian w funkcjonowaniu hotelu, by systematycznie poprawiać jakość oraz efektywność świadczonych usług. Priorytetem jej działań jest najwyższa satysfakcja obsługiwanych gości. Swoim entuzjazmem zaraża kolejnych ludzi, chcących prowadzić swoje działy hotelowe w sposób profesjonalny. Absolwentka Krakowskiej Akademii, Wydziału Stosunków Międzynarodowych o profilu turystycznym. Prywatnie ceni spokój, interesuje się podróżami. Wolny czas uwielbia spędzać ze swoimi dwoma czworonożnymi pupilami, w czym odnajduje balans pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.
Marcin Leśniak - absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Politechniki Łódzkiej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w gastronomii. Audytor zewnętrzny systemów zarządzania jakością (ISO serii 9001, HACCP) akredytowanych jednostek certyfikujących. A także konsultant i trener z zakresu systemu bezpieczeństwa żywności HACCP. Doświadczenie we wdrażaniu i audytowaniu systemu HACCP zdobywał w wielu trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach. Współpracuje z wieloma firmami takimi jak Marriott, Sheraton, Radisson Blu, Courtyard by Marriott, DoubleTree by Hilton, Costa Coffee, Arche, Bukovina, Nosalowy Dwór. Przeprowadził ponadto szereg szkoleń dla takich firm jak: Sfinks Polska, Unity Line, Polska Żegluga Bałtycka, Ecolab, Costa Coffee. W swojej codziennej pracy preferuje praktyczne podejście do systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności, co cieszy się uznaniem wielu klientów branży gastronomicznej i hotelarskiej. Autor wielu artykułów dotyczących systemów bezpieczeństwa żywności w czasopismach branżowych (Restauracja). Właściciel firmy BM Quality Group Marcin Leśniak z Warszawy.